főoldal | vissza
Munkaszékek beállítása!
Hasznos tippek tanácsok a kényelmes és egészséges munkahely megteremtéséhez
Munkaszékeink kényelmét akkor élvezheti a legjobban, ha helyesen állítja be és helyesen használja őket.
Néhány tipp és jó tanács a munkaasztal és a munkaszékek beállításához.
Fontos alaptényezők:
-
megfelelő megvilágítás
- szellőzés, szellőztetés
- testtartás változtatása
- rövid, mozgással töltött szünetek
1, A munkaszékek beállítása
A munkaszék ülőlapjának magassága:
a széken húzódjon hátra, és közben a talpai teljesen legyenek a padlón. Ha megfelelő a magasság, akkor a sarka lent van a földön, és combjának alsó részén nem érez nyomást.
Az ülés mélysége:
szabályozza úgy, hogy a háta jól meg tudjon támaszkodni a háttámlán, de közben a térdhajlatait se nyomja a szék széle. A mélységet vagy az ülőlap, vagy a háttámla mozgatásával lehet szabályozni.
A háttámla magassága:
ha érzi, hogy a deréktámaszték a hát alsó szakaszának hajlatánál van, akkor jó a beállítás. Az ideális ülési helyzet az, amikor a derék végig a háttámlának támaszkodik. Ezzel elkerülhető a felesleges statikus izommunka.
2, Munkafelület beállításai
A képernyő és a többi munkaeszköz beállítása úgy történjen, hogy a fejét gyakran ne keljen fel-alá, illetve jobbra-balra mozgatnia. A nézett felületet olyan magasságra és távolságra helyezze el, hogy munka közben ne kelljen előredőlnie, se a fejét ne kelljen megtámasztania vagy ismételten forgatnia.
A szem ideális távolsága a képernyőtől 50-80 cm és a nézési szöget úgy kell megválasztani, hogy a képernyőt és a billentyűzetet anélkül is lássa jól, hogy a nyakát különösebben mozgatná.
Gyakran használt munkaeszközeit - mint például az egeret - helyezze olyan távolságra, hogy úgy is elérje őket, hogy a felkarja a törzse mellett marad. Az asztalon lévő tárgyak ne zavarják a munkában az egérnek és billentyűzetnek legyen elegendő hely a monitor előtt.
Az asztal felülete lehetőleg alkartámaszként is szolgáljon, hogy csuklóját ne kelljen túlságosan se felfele, se oldalra hajlítania. Tehát, egér és billentyű használata közben támassza meg az alkarját, vagy legalábbis a csuklóját az asztalon, vagy külön az egér- illetve csuklótámasztékon.
Amikor az egérrel vagy a billentyűzettel dolgozik, tartson gyakran szünetet, lehetőleg még azelőtt, hogy fáradtságot érezne a kezeiben.
3, Még néhány hasznos és fontos dolog
Egyensúlyi helyzetben tartás:
olyan testhelyzetben üljön, hogy a gravitációval szembeni felesleges izommunkát elkerülje. Ezzel lehet megelőzni az izmok, ízületek és idegek megfeszülését és megfájdulását.
Változtassa testhelyzetét:
Próbáljon meg minél gyakrabban helyzetet változtatni, hogy ne egyoldalú legyen a terhelés.
Használja ki az egyéb munkatevékenységek (megbeszélések, telefonok stb.) nyújtotta nagyobb mozgásszabadságot.
Munkanap megtervezése:
legyenek állva végezhető tevékenységek is. Amikor állva dolgozik, úgy állítsa be a munkafelületet, hogy egyenesen tudjon állni közben. Ha hosszabb ideig áll, akkor pihentesse a lábát a lábtámasztékon.
Rendszeresen szünetet tartása a munkában.
Óránként minimum egyszer álljon fel, és mozogjon egy kicsit.
Még azelőtt érdemes szünetet tartani, hogy az ember a fáradtság jeleit tapasztalná. Minél egyoldalúbb és helyhez kötöttebb a munka, egészsége megőrzéséhez annál fontosabbak a szünetek és a szünetekben végzett mozgás.
Kérjen segítséget a szekek@irodaiszekek.hu e-mailen, vagy az oldalt található telefonszámon, ha már van elképzelése, de még nem találta meg a megfelelő modellt. A megadott darabszám figyelembevételével szívesen adunk árajánlatot az elképzelésének megfelelően különböző kategóriákban. |
|